Formy pomocy wsparcia dla pracodawców

02.02
2023

W jaki sposób pozyskać dofinansowanie do szkoleń dla pracowników? Co zrobić, aby otrzymać wsparcie w tworzeniu miejsc pracy? Między innymi o tym rozmawiano w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii z pracodawcami podczas spotkania organizowanego we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni.

We wtorek, 31 stycznia specjaliści od zatrudnienia, czyli pracownicy gdyńskiego Powiatowego Urzędu Pracy spotkali się pracodawcami z Gdyni i Sopotu. W trakcie wydarzenia rozmawiano m.in. o finansowaniu szkoleń dla pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, dofinansowaniu zatrudnienia osób bezrobotnych, zakupu wyposażenia i doposażenia stanowisk pracy, pozyskiwaniu stażystów, zatrudnianiu cudzoziemców i usłudze pośrednictwa. Odpowiadano na pytania uczestników i zachęcano do korzystania z dostępnych ofert pomocy. 

Planujemy tego rodzaju spotkania organizować cyklicznie. To jest pierwsze w tym roku. Myślę, że kolejne uda nam się zorganizować w okolicach maja, na pewno będziemy o tym informować. Na dzisiejsze spotkanie zapisało się około 60 przedstawicieli różnych firm. Firm mamy około 40, więc odzew jest naprawdę bardzo duży – informowała Jolanta Klauze, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę z agendami, organizacjami, które działają w mieście i regionie. W związku z tym, kiedy urząd pracy pojawił się z pytaniem, czy jesteśmy chętni na goszczenie tego typu konferencji, oczywiście odpowiedzieliśmy, że tak. I mamy nadzieję na dalszą współpracę – mówiła Anna Różycka, dyrektor Bałtyckiego Portu Nowych Technologii.

Bałtycki Port Nowych Technologii wspiera przedsiębiorców poprzez m.in. organizowanie spotkań networkingowych i informacyjnych we współpracy z partnerami biznesowymi.
 
 

Zobacz również

Życzenia Wielkanocne

>

Życzenia świąteczno-noworoczne

>

Życzenia Świąteczne

>

Zaproszenie na spotkanie o formach wsparcia PUP Gdynia

>

WSPIERAMY! Zaproszenie na spotkanie o formach wsparcia PUP Gdynia

>